Школяр UA

Зарубіжна Література - Старші класи

Уславлення людских честно у казці Братів Грімм «Пані Метелиця»

Із казки братів Грімм «Пані Метелиця» ми дізналися захоплюючу історію про те, як зло було покаране, а добро, милосердя і працелюбність - щедро нагороджені. Пасербиця тяжко працювала, а її мачуха все була незадоволена. Одного разу дівчинка випадково упустила в колодязь свій починок. Нерідна мати примусила полізти його діставати, і пасербиця впала у криницю.

Продовжити

Уславлення героїв Еллади в поемі Гомера «Іліада»

Історія кожного народу починається з фантастичних, переказів, міфів, легенд, але в них завжди є приховане зерно історичної дійсності, оточене фантазією оповідачів. Уже давні елліни першого тисячоліття до нашої ери слу-5 хали віршовані оповідання про Троянську війну та про пригоди велемудрого Одіссея на суходолі й на морі.

Продовжити

«Рамаяна» Як зразок давнього героїчного епосу

Літературознавчий термін «епос» походить від грецького «розповідь». Індійці називали «Рамаяну» - перший власне літературний твір - «першою поемою», а її ймовірного автора Вальмікі - першим поетом. У «Рамаяні» розповідається про сина царя Айодг’ї - Раму, його героїчні подвиги та шляхетні вчинки. В образі Рами давні індійці втілили свої уявлення про справедливість, сили кохання й добра.

Продовжити

Твір-роздум над оповіданням Джеймса Олдріджа «Останній дюйм»

Через усе життя Джеймс Олдрідж проніс любов до простих людей, доприроди, зберіг захоплення риболовлею та мисливством. Його оповіданнями захоплюються і діти, і дорослі. Тема дитинства представлена письменником у єдності людини й природи та через красу чистих людських взаємин. В австралійському циклі оповідань Олдрідж з величезною майстерністю зумів передати дитячу психологію, розкрити духовний світ підлітка Едгара.

Продовжити

Проблеми добра і зла в трагедії Шекспіра «Гамлет»

Шкільний твір. На початку XVII ст. зіткнення світу, в якому панують «сила золота і згубні пристрасті», зі старим світом жорстокого феодального насильства похитнули світлу віру гуманістів у торжество добра, людяності, честі. Саме в ті часи англійський драматург Вільям Шекспір створює свій найбільш філософський і найпроблємніший твір - трагедію «Гамлет».

Продовжити

Шкільний твір за романом Фредеріко Стендаля «Червоне та чорне»

Найкращі книжки - це ті, кожну сторінку яких читаєш з величезним захопленням. Саме такою книгою є роман Фредеріко Стендаля «Червоне та чорне». її задум виник осінньої ночі 1829 року. Поштовхом до нього послу.кила позаминулорічна газетна публікація, яка розповідала про домашнього вчителя Антуана Берте, який закохався в хазяйку, а потім із ревнощів намагався її застрелити і зрештою був засуджений і страчений 23 лютого 1828 року.

Продовжити

Доля «втраченого покоління» у творах Ремарка

Учнівський твір. Ремарк був солдатом і свої фронтові переживання переніс у літературну творчість. 1929 року роман «На Західному фронті без змін» приніс Ремарку світову славу. Письменник розповів про своє покоління, яке стало жертвою війни. Його називали «втраченим». Головний герой роману Пауль Воймер каже: «Нам було по вісімнадцять років, ми тільки починали любити життя і світ, а нам довелося стріляти в них.

Продовжити

Засудження безглуздості війни в оповіданні Генріха Белля «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…»

Війна - жахливе слово. Вона несе з собою стражданн смерть, поневіряння - усе, що руйнує гармонію людськи стосунків. Пройшовши криваве пекло жорстоких боїв та поло: будучи чотири рази пораненим, німецький письменни Генріх Белль до глибини душі зненавидів війну, яка зал шилася в його пам’яті «жахливою машиною отупіння».

Продовжити

«Поблажливості прошу я у вас…»

Шкільний твір за творчістю Пйома Аполлінера. Бурхливо розпочалося XX століття. Розмаїття нових течій у мистецтві, зокрема в літературі, наче грандіозний фейєрверк, осяяло глибини людської думки. Саме ці течії, іменуючи себе авангардистськими, прагнули докорінно оновити художню систему, віднайти більш досконалі форми для зображення оновленої дійсності.

Продовжити

Засудження війни і її наслідків у романі Еріха Марії Ремарка «Три товариші»

За все, що сталося, я відчуваю в якійсь мірі й особливу відповідальність. Еріх Марія Ремарк. Людство стоїть на порозі XXI століття. Ось-ось наше століття стане історією. Якою саме? Які віхи воно вписало в літопис? Що закарбувалося в нашій пам’яті, в пам’яті наших батьків, дідів і прадідів? Жовтневий переворот і розпад Російської імперії. Політ людини в космос і Чорнобильська трагедія. Голодомор 33-го і проголошення незалежності України. Однією з найбільших трагедій була, є і залишається війна.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку