Школяр UA

Тургенєв І.С.

Базаров Павло Петрович. Твір за романом І. С. Тургенєва «Батьки і діти»

Спори Базарова і Павла Петровича представляють соціальну сторону конфлікту в романі Тургенєва «Батьки й діти». Тут стикаються не просто різні погляди представників двох поколінь, але і дві принципово різні політичні точки зору. Базаров і Павло Петрович опиняються по різні боки барикад у відповідності з усіма параметрами. Базаров - різночинець, виходець з бідної сім’ї, вимушений самостійно пробивати собі дорогу в житті.

Продовжити

Мій обвинувачуваний Євгеній Базаров. Твір за романом І. С. Тургенєва «Батьки і діти»

Прихованою сюжетною лінією роману І. С. Тургенєва «Батьки і діти» є криза кріпосного ладу і необхідність його знищення. На фоні цієї лінії і розгортається конфлікт «батьків і дітей». Ідея роману, за визначенням самого автора, - показ «торжества демократизму над аристократією». Представником демократичного табору виступає головний герой роману Євгеній Базаров.

Продовжити

Давайте поспоримо, Базаров! Учнівський твір за романом І. С. Тургенєва «Батьки і діти»

Я нічиїх думок не розділяю - я маю свої І. С. Тургенев «…Ми діємо в силу того, що ми визнаємо корисним. У теперішні часи корисніше за все заперечення - ми заперечуємо». Чиї ж це слова? Кому вони належать? Хто ця людина, котра може так упевнено говорити? Переді мною роман І. С. Тургенєва «Батьки і діти». Цей роман був написаний автором у 1860 році. Створювався він за часів підготовки і проведення селянської реформи, в умовах подальшого загострення боротьби між протидіючими силами російського суспільства, - лібералами і демократами. Роман і головний герой - демократ-різночинець Базаров, за визначенням самого автора, стали «вираженням новітньої нашої сучасності». Роман визначний тим, що викликає бажання подумати, поспорити. Сторінка за сторінкою я знайомлюся з головним героєм роману - Євгенієм Базаровим, із його біографією, з характером, з заняттями, з поглядами. Що ж, Євгеній, ви мені симпатичні. Мені подобається ваша самостійність, завзятість у досягненні мети.

Продовжити

Він чесний, правдивий та демократ до кінчиків нігтів…

"Любий друже, я вмираю,
Від того, що був я чесним,
Проте рідному краю
Певно буду я відомим".

/ Добролюбов /

Роман Тургенєва "Батьки та діти" побачив світ 1862 року. З того часу продовжує захоплювати читачів своїми художніми якостями, а політичні, філософські та естетичні проблеми, які зрушив письменник на його сторінках, продовжують викликати безсумнівну зацікавленість. Причиною останнього є те, що Тургенєву як великому митцеві вдалося відбити у романі кілька яскравих епізодів ідейної боротьби між основними суспільними силами в Росії кінця 50-х років ХІХ століття.

Продовжити

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку