Толстой Л.М.

Образи жінок у романі Л.М. Толстого «Війна і мир»

Величезна популярність таланта Толстого давно переступила кордони країни. Його знає увесь світ. Недарма Горький писав: «Не знаючи Толстого, Достоєвського, не можна вважати себе знаючим свою країну, не можна вважати себе культурною людиною». У чому причина неминущого інтересу до роману? Що змушує звертатися до нього людей різних націй, віддалених від його героїв і часом, і соціальним середовищем, і іншими проблемами. Ми не втомлюємося повторювати, що рівного в літературі Толстому немає. Чому? Величезний дарунок і художня неповторність дозволили Толстому показати життя цілого народу, цілої нації, цілої країни, ім’я якої - Росія. На сторінках роману оживає історія, встають люди в плоті й крові, з їх помислами, радостями і прикростями, шуканнями й оманами, любов’ю й ненавистю, з перемогами й поразками. Творчі шукання Толстого завжди були пов’язані з життям.

Детальніше...

Трагізм протистояння особистості суспільству в романі Лева Толстого «Анна Кареніна»

"Анна Кареніна" - одна з трьох чудових вершин у творчості Льва Толстого. Роман цей є природним переходом від "Війни і миру" до "Воскресіння".
Толстого дуже хвилювали питання сучасної дійсності. Життя Росії 70-х років відбивається в "Анні Кареніній" у всьому своєму розмаїтті, від імператорського двору до селянської хатини. В основі соціального роману "Анна Кареніна" лежить історичне явище, що торкається життя усього народу. Але у творі відсутні історичні постаті, прославлені герої, батальні сцени. Життя відбивається в усій своїй повсякденності, у створенні типових образів сучасності, у процесі становлення нового життєвого устрою.
Побут пореформеного часу видався нетривким. Зубожіння, сімейні драми, крахи банків, катастрофи на залізницях - такими були ознаки часу 70-х років XIX століття.

Детальніше...

Суперечливий образ Анни Кареніної

Чи є в світі людина, яка залишилась би байдужою, читаючи роман "Анна Кареніна"? Думаю, що ні. Адже мова йде не лише про долю жінки. Мова йде про історію країни, бо роман Л. М. Толстого є відбитком цілої епохи російського життя. Тут і мораль світського суспільства, і життя низів, блиск салонів і занепад села. І на цьому фоні - яскрава, неординарна особистість, яка прагне щастя.
Класики минулого не раз зверталися до образу жінки в літературі. Не можна не згадати Катерину з "Грози" і Ларису з "Безприданниці" Островського, Ніну з чехівської "Чайки". Ус і вони боряться за своє щастя і протистоять суспільству. Але образ Анни Кареніної - особливий. Жінка, яка за соціальним становищем стоїть на вищому суспільному щаблі. Здавалось би, чого не вистачало їй? Вона освічена, вродлива, багата, має вагу в світі, нею захоплюються, до її порад прислухаються. Але вона нещасна в подружньому житті, вона самотня у своїй сім'ї. Можливо, що доля Анни Кареніної склалась би по-іншому, якби її сім'я була щасливою.

Детальніше...

Зображення жіночої долі в романі Л. Толстого «Анна Карєніна»

Жіноча доля, жіноче щастя, жіночі проблеми — ці питання хвилювали багатьох письменників. Зі сторінок художніх творів до нас промовляють пані де Реналь, мадам де Ресто, Ліза Калітіна, Анна Кдрєніна...

Письменник-реаліст, знавець людської душі, Л. М. Толстой в однойменному романі зображує трагічну долю своєї головної героїні Анни Карєніної.

Детальніше...

Значення образу Платона Каратаєва в романі Л. Толстого «Війна і мир»

Уже назва роману сповіщає про те, що в ньому будуть змальовані протилежні за характером люди і причини їхніх вчинків. Справді, протиставлені Наполеон і Кутузов, життя і смерть... Проте геніальність Толстого у сполучнику "і", який з'єднує протилежне, бо лише у єдності двох протилежних рис людини і події полягає істина: не щось незрозуміле "середнє", а саме сполучення крайнощів є місцем істини.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.