Тургенєв І.С.

Давайте поспоримо, Базаров! Учнівський твір за романом І. С. Тургенєва «Батьки і діти»

Я нічиїх думок не розділяю - я маю свої І. С. Тургенев «…Ми діємо в силу того, що ми визнаємо корисним. У теперішні часи корисніше за все заперечення - ми заперечуємо». Чиї ж це слова? Кому вони належать? Хто ця людина, котра може так упевнено говорити? Переді мною роман І. С. Тургенєва «Батьки і діти». Цей роман був написаний автором у 1860 році. Створювався він за часів підготовки і проведення селянської реформи, в умовах подальшого загострення боротьби між протидіючими силами російського суспільства, - лібералами і демократами. Роман і головний герой - демократ-різночинець Базаров, за визначенням самого автора, стали «вираженням новітньої нашої сучасності». Роман визначний тим, що викликає бажання подумати, поспорити. Сторінка за сторінкою я знайомлюся з головним героєм роману - Євгенієм Базаровим, із його біографією, з характером, з заняттями, з поглядами. Що ж, Євгеній, ви мені симпатичні. Мені подобається ваша самостійність, завзятість у досягненні мети.

Детальніше...

Мій обвинувачуваний Євгеній Базаров. Твір за романом І. С. Тургенєва «Батьки і діти»

Прихованою сюжетною лінією роману І. С. Тургенєва «Батьки і діти» є криза кріпосного ладу і необхідність його знищення. На фоні цієї лінії і розгортається конфлікт «батьків і дітей». Ідея роману, за визначенням самого автора, - показ «торжества демократизму над аристократією». Представником демократичного табору виступає головний герой роману Євгеній Базаров. Базаров народився в сім’ї бідного повітового лікаря, пройшов «школу труда і нестатків», із якої вийшов «сильною і суворою» людиною. Ця школа пробудила в героя грубу матеріалістичну натуру, що заперечує усі життєві принципи і пріоритети. Базаров прилучає себе до народу, тому що його дід «землю орав», але він і зневажає свій народ, ненавидить його патріархальність. Герой заперечує красоту природи і мистецтва, які є невід’ємними компонентами життя людей. Тому, на мій погляд, ні про яке зімкнення з народом не може бути й мови. Все гарне, гідне замилування, для Базарова лише «дурниця». Він нехтує безмірною любов’ю своїх батьків. Заявляє, що природа не храм, а майстерня, проте мальовничі описи природи, якими наповнений роман, переконують читача в протилежно му: природа - храм, а не майстерня, тільки життя в гармонії з навколишнім світом може принести людині щастя. Його також не хвилюють чужі почуття і переживання-поцілувавши Фенєчку, він навіть не подумав про те, що цей поцілунок може зруйнувати її відношення з Миколою Петровичем. Базарову не потрібні друзі, які б йому співчували і любили його. Йому потрібні лише однодумці. Євгенію властиві такі якості характеру, як хворобливе самолюбство, непохитна впевненість у собі і своїй правоті, готовність в угоду своїй ідеї вчинити насильство.

Детальніше...

Базаров Павло Петрович. Твір за романом І. С. Тургенєва «Батьки і діти»

Спори Базарова і Павла Петровича представляють соціальну сторону конфлікту в романі Тургенєва «Батьки й діти». Тут стикаються не просто різні погляди представників двох поколінь, але і дві принципово різні політичні точки зору. Базаров і Павло Петрович опиняються по різні боки барикад у відповідності з усіма параметрами. Базаров - різночинець, виходець з бідної сім’ї, вимушений самостійно пробивати собі дорогу в житті. Павло Петрович - потомствений дворянин, хранитель сімейних уз і традицій. Належність їх до різних поколінь не дозволяє говорити їм на одній мові. Виходячи з вищесказаного немає нічого дивного в тому, що у цих людей сформувалися зовсім різні погляди на життя. Єдине, що їх об’єднує, це непохитність, безкомпромісність і бажання нав’язати свою точку зору співрозмовника.

Детальніше...

Він чесний, правдивий та демократ до кінчиків нігтів…

"Любий друже, я вмираю,
Від того, що був я чесним,
Проте рідному краю
Певно буду я відомим".

/ Добролюбов /

Роман Тургенєва "Батьки та діти" побачив світ 1862 року. З того часу продовжує захоплювати читачів своїми художніми якостями, а політичні, філософські та естетичні проблеми, які зрушив письменник на його сторінках, продовжують викликати безсумнівну зацікавленість. Причиною останнього є те, що Тургенєву як великому митцеві вдалося відбити у романі кілька яскравих епізодів ідейної боротьби між основними суспільними силами в Росії кінця 50-х років ХІХ століття.

Детальніше...

Образ нігіліста Базарова (за романом І.С. Тургенєва «Батьки і діти»)

Роман Тургенєва «Батьки і діти», що вийшов 1862 року, став не просто одним із кращих творів автора, а й одним із його романів, що найпалкіше обговорювалися та критикувалися. Причиною критики, різких висловлювань і звинувачень на адресу самого автора став створений ним образ головного героя — Базарова. Базаров — це герой інсаровського типу, який з'являється і діє тепер вже на рідній землі. Він справді нігіліст, багато що відкидає, нічого не сприймає на віру.

У його характері, поведінці Тургенєв зумів показати типові риси нового покоління, яке прийшло на зміну лібералам. Ці люди значно більше вірили досвідченому знанню, ніж теоретичним абстрагуванням. Тому і Базаров «не вірить» у науку.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.