Твардовський Олександр

Мій улюблений герой Василь Тьоркін

У книги О. Твардовського "Василь Тьоркін" дивна і щаслива доля. Герой цієї поеми Василь Тьоркін знайомий буквально усім, сприймається як реально існуюча людина.

Простий солдат Василь Тьоркін — це збірний образ Воїна. У ньому втілені кращі риси народу, що особливо проявилися в роки тяжких випробувань: мужність, героїзм, кмітливість, спритність, скромність, оптимізм.

Любов до Батьківщини — одна з головних рис характеру Тьоркіна. Він любив свій край і розумів, що люди його покоління відповідають за нього і перед предками, і перед нащадками:

Детальніше...

Змалювання трагічної правда війни у поемі О. Твардовського «Василій Тьоркін»

Поема О. Твардовського "Василій Тьоркін" присвячена війні й людям на війні. Автор із перших рядків націлював читача на реалістичне зображення трагічної правди війни у своїй "Книзі про бійця" —

правды, прямо в душу бьющей,

Да была б она погуще,

Как бы ни была горька.

Навіть сама побудова книги — "зсередини", окремими главами, які можна сприймати у будь-якому порядку, — теж свідоцтво тих гірких часів, коли можна не дочекатися до наступних рядків, не дожити до продовження.

Детальніше...

Василь Тьоркін — узагальнений образ солдата-визволителя

В бой, вперед, в огонь кромешный

Он идет, святой и грешный,

Русский чудо-человек!

О. Твардовський

Детальніше...

Відображення трагічної правди війни в творчості О. Твардовського

Відображення трагічної правди війни в творчості О. Твардовського

Про війну написано багато віршів, романів і п'єс, але О. Твардовський знайшов свою єдину інтонацію, аби сказати правду про трагедію війни.
Тема війни для поета - це відображення його ставлення до людей, до совісті, до Батьківщини. Не випадково ж своєрідним символом ставлення до війни став вірш О. Твардовського "Я знаю, никакой моей вины". Він сам був на тій війні, бачив її зблизька, але оспівує не стільки героїку подвигу солдата, хоч і це є в його поемах та віршах, скільки долю звичайної людини, яка з честю витримала випробування війною. У кожного своя трагедія війни. Ось лежить на льоду в Фінляндії молодий солдат, з,овсім хлопчик. І поет визнає:

Детальніше...

«Я був вбитий під Ржевом…» — звертання до нащадків (за однойменним твором)

Под Ржевом и ночью и днем не смолкали сраженья,

А враг был одет и обут и силен и жесток,

Под Ржевом сжималось, сжималось кольцо круженья,

И наши от пуль и от голода падали с ног.

М. Ножкін

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.