Стельмах Михайло

Діти революції (За повістю М. Стельмаха «Щедрий вечір»)

У повісті "Щедрий вечір" Михайло Стельмах розповідає про своє дитинство, яке пройшло за років Жовтневої революції та громадянської війни.

Герої Стельмаха вже знайомі читачеві. У повісті "Гуси-лебеді летять" автор дивиться на навколишній світ дитячими очима. На сторінках повісті "Щедрий вечір" Михайлик та Люба вже трохи старші, збагачені певним життєвим досвідом. Тепер для героїв Стельмаха найголовніше — навчання. А у вільний час хочеться побігати або покататися на ковзанах. Ще Михайлик мріє про модні галіфе. Люба гарно співає. Навіть у Вінниці після прослухування спеціалісти високо оцінили її здібності.

Детальніше...

Михайлик — головний герой повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»

Ось і прочитана повість.

Мені вона сподобалась, бо в ній розповідається про людей, які прагнули здобути освіту, особливо дітей, що тягнулися до навчання. У повісті розповідається про дитинство самого письменника. Хто ж він, цей Михайлик?

Це простий, сільський хлопчик, син бідняків. Він дуже допитливий, йому все хочеться знати, до всього дійти своїм розумом, а багато чого довідатися від дорослих. Наслухавшись казок, легенд і розповідей свого діда Дем'яна та улюбленої бабусі, Михайлик сприймає світ, як казку. Він любить зорі у високому небі, запах жита в полі і різних трав у лісі. Любить слухати перепілку в житі і стук дятла на старій груші. Він чуйно прислухається до бентежних звуків гусей-лебедів у високому небі. Михайлик — романтична натура.

Детальніше...

Стародавні уявлення і вірування нашого народу у повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»

I. Повість М. Стельмаха "Гуси-лебеді летять" — чарівна казка дитинства (автобіографічність образу Михайлика, подій дитячих років, вражень, відкриттів; у дитинстві знаходяться витоки мистецького натхнення).

II. Казковий, містичний світ повісті.

1. Уявлення героїв про дивний світ природи, олюднення ними природи (розповіді діда Дем'яна про лебедів, які приносять на крилах весну і життя, про сонце, яке відмикає своїми золотими ключами землю; розмова матері з землею, наче з живою істотою; знання таємниць природи маленькою лісовою царівною — Любою).

Детальніше...

Твір-відгук. А мак цвіте! (за легендою Михайла Стельмаха)

Поезія М. Стельмаха "Мак цвіте" - це хвилююча розповідь про легендарний вчинок козака Мака, який загинув у боротьбі з турецько -татарськими ординцями.
У XV-XVІ ст. український народ зазнав тяжкого лиха від турецько -татарських нападників. Вони грабували села, брали в полон дівчат, жінок і чоловіків, а потім продавали їх на невільницьких ринках. Оборонцями нашої землі і народу були козаки-запорожці.
Так, одного разу в українській степ на конях, мов чорні хмари, залетіли турки і татари. Побачили вони босоноге дівча, яке тікало в ліс. Але наздогнали і накинули на шию аркан. А в цей час десь взявся козак-нетяга, який поспішив на допомогу бідолашній дівчині. Він шаблею пере-рубав аркан, звільнив, і вона втекла. Та розлютований ординець кинувся з своєю ватагою в байрак. І хоч козак був один, а ворогів - ціла зграя, він вступив з ними в бій.

Детальніше...

Українська родинна педагогіка у повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»

Мене дуже вразила повість Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять" своїм казковим світом, народною мудрістю і багато що вперше відкрила для мене, примусила замислитися над споконвічними цінностями мого народу. Через показ культу матері, праці, рідного слова вона відкриває секрети української родинної педагогіки, яка вкладає саме у ті "гуси-лебеді" душі дитини.

Детальніше...

Copyright © 2009-2017. All Rights Reserved.