Школяр UA

Веллс Герберт

Радість по-дитячому дивитися на світ (За оповіданням Г. Веллса «Чарівна крамниця»)

Герберт Веллс - видатний англійський письменник, автор багатьох романів, оповідань. Кілька поколінь читачів захоплюються його фантастичними творами.Веллсу-письменнику не бракувало уяви. Ще на початку ХХ століття Веллс передбачив величезні можливості, пов'язані з відкриттям космосу, міжпланетними подорожами.

Про радість відкриття світу, незбагненну силу людської уяви розповідає оповідання "Чарівна крамниця".

В образах батька і сина письменник уособлює два різні світогляди. Перший, батьків, - це світогляд "поважної, дорослої" людини. Він відзначається виваженим критичним поглядом на речі, прагненням усьому дати логічне пояснення.

Але людина з таким, позбавленим уяви, світоглядом опиняється в глухому куті, коли не може логічно розтлумачити явище. Тоді їй не залишається нічого іншого, як відмахнутися від незвичайного, зробити вигляд, що його взагалі не існує. Інший світогляд представляє дитина. Вона багато чого ще не знає, але вона радо і щиро сприймає нове. Її фантазія допомагає зазирнути за межі відомого, розширити свої уявлення про світ. Ця здатність по-дитячому подивитися на світ може подарувати чимало радості і задоволення. Письменник не протиставляє "дитячий" і "дорослий" світогляди, віддаючи якомусь із них перевагу, він лише показує, як обкрадає себе людина, коли вона неспроможна вірити у прекрасні дива.

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку