Школяр UA

Шекспір Вільям

Краса юнацької закоханості в трагедії У. Шекспіра «Ромео і Джульєтта»

Нікого вже не дивує, що в багатьох країнах існують пам'ятники літературним героям. У Данії - андерсенівської Русалочці, в Голландії - комісару Мегре, в Іспанії - Дон Кіхота. Але в Італії, у Вероні, існує унікальний пам'ятник - могила Джульєтти Капулетті. Італійка, ніколи не жила, створена уявою великого англійця, стала такою ж реальною особистістю, як і мільйони дівчат, які кохали і страждали через кохання. Ромео і Джульєтта - імена, які є символами величезною, всепоглинаючої, жертовної пристрасті.

За нашими поняттями, вони обидва діти. Чотирнадцять років Джульєтті, сімнадцять - Ромео. І зараз в цьому віці часто закохуються. Але чи часто гинуть, втративши любов?Джульєтта до зустрічі з Ромео була нареченою знатного і багатого Паріса. Ромео доглядав за чарівної Розамунд. Але несподівана зустріч змінила їхнє життя і визначила трагічну долю. Справжнє почуття не рахується ні з багатством, ні з походженням, ані з ім'ям. Хлопець і дівчина, що люблять один одного, серцем відчувають, що все це - мішура, умовність, фальш.

Що в імені? Те, що звемо ми трояндою,

і під іншими назвами зберігало б

Свій солодкий запах! Так, коли Ромео

Не звався б Ромео, він зберігав би

Всі милі гідності свої

Без імені. Так скинь ж це ім'я!

Воно ж навіть і не частина тебе.

Тільки юні, чисті, не пов'язані забобонами люди можуть так любити. І тільки відважні натури діють так рішуче, прагнучи поєднати свої життя, хоча доля невблаганно розводить їх. Сюжет трагедії для сучасної людини фантастичний, але почуття, так точно і пронизливо передані Шекспіром, реальні. Скільки Джульєтт втрачало своїх Ромео через расових, станових, національних забобонів! "Вестсайдська історія", "Вам і не снилося", "Мадам Баттерфляй" ... Цей сюжет у літературі буде до тих пір, поки людство буде любити.

 

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку