Школяр UA

Як знайти спільну мову з батьками

Мама змінюється в обличчі, коли ти йдеш на побачення? Ти вже не раз чула від неї, що «він тобі не пара»? І боїшся одного разу почути ультиматум: «Вибирай! Або батьки, або він»?

Рідні не схвалили твого друга, і пресинг стає сильнішою. Багато дівчат стикаються з цією проблемою. Який же вибір зробити? Та й чи потрібно вибирати між особистим життям і батьками? Поговори з мамою начистоту. Попроси, щоб вона виразно пояснила, що не влаштовує її в твоєму другові. Можливо, у неї спотворені уявлення і про нього самого, і про його достоїнства і недоліки.

Розкажи їй про ваші стосунки все, що можна розповісти. Поясни, як вони важливі для тебе і для нього. Чи не ховай свого хлопця. Дорослі діти не люблять впускати батьків в своє особисте життя, але іноді це бажання доходить до абсурду. А природна материнська тривога тільки піділлє масла у вогонь. Твоїм батькам важливо знати, що вони можуть довірити тебе твоєму другові. Можливо, саме довіри їм і не вистачає?

Мама проти, але батько, можливо, зберігає нейтралітет? Спробуй заручитися його підтримкою. Йому легше переконати дружину в тому, що твій друг тебе гідний. Якщо твій хлопець зацікавлений у відносинах, він теж може постаратися справити хороше враження. Тепле ставлення до тебе і твоїх батьків розтопить лід.

Але якщо переконати їх не вдається, а відносини з одним у тебе серйозні, значить, тобі належить дорослий вчинок. Прислухатися до думки батьків варто. Можливо, воно не таке вже й необгрунтоване. Але твоє життя належить тобі. І вибір ти повинна зробити самостійно, не дозволяючи нікому робити його за тебе. Ставлячись до рідних з повагою, не дозволяйте собою маніпулювати. Якщо ти доросла і можеш обходитися без фінансової допомоги батьків, поясни, що ти вже в змозі зробити вибір. Інакше ти ризикуєш ніколи не почати жити своїм розумом. І все ж постарайся зберегти хороші відносини з рідними. Їх тобі не замінить ніхто.

А що робити, якщо ти не сподобалася його мамі? Відповідати агресією на агресію - заняття безперспективне. Адже мова йде про найближчому для твого друга людину. Найбільш некомфортною ситуація буде для нього, так він почне розриватися між тобою і мамою. І далеко не факт, що перемогу отримаєш ти. А ось нехитрий спосіб, який тобі допоможе: постарайся з нею подружитися. Можливо, їй просто не вистачає уваги. Щирий інтерес з твого боку поправить положення, і, врешті-решт, ти замість ворога отримаєш союзницю. Якщо ж твоє добре ставлення не допомагає, а безпричинні нападки тривають, то доведеться вирішувати: чи потрібен тобі друг, який не може відстояти свою любов перед батьками?

© 2009-2019 Школяр UA

Натисніть клавішу Enter для пошуку
Натисніть клавішу Enter для пошуку